Ogłoszenia wrocław, Praca, Ogłoszenia Nowa sól, Praca

 

Nowe technologie w świecie drukarek 3D

Data publikacji: Listopad 20, 2015 8:40 am | Imię: Agata | Cena: 1 zł | Telefon: 618538885

Nowe technologie w świecie drukarek 3D
 

Na rynku 3D pojawił się następny mocny gracz, jestnim firma Ricoh, która zademonstrowała innowacyjną drukarkę 3D, drukującą w technologii SLS.

Ten japoński olbrzym zajmuje się, między innymi urządzeniami 2D, podzespołami elektronicznymi, co w znaczący sposób ułatwia im wkroczyć w nową branżę. Doświadczenie nabyte na rynku a także duże możliwości finansowe sprawiają, że starcie na tym polu dopiero się rozpoczyna. Prace nad technologią 3D rozpoczęte zostały już w ubiegłym roku. Wtedywłaśnie powstała nowa jednostka Additive Manufacturing Business. Do niedawna jednostka ta sprzedawała urządzenia innych producentów, świadczyła usługi konsultacyjne plus wdrożeniowe. Dopiero ostatnio odkryto, iż zajmowali się dodatkowo produkcją autorskiej machiny 3D. Ich pierwszym projektem jest właśnie model AM S5500P, urządzenie drukujące w technologii 3D korzystające nie tylko ze powszechnego do tej pory standardowego proszku PA11 i PA12, ale również z proszku PA6 i polipropylenem  (czyli tworzywem, które ma doskonałą odporność chemiczną oraz śladową absorpcje wody). Wielka platforma robocza 550 x 550 x 500 daje spore możliwości, wskutek takiemu połączeniu Ricoh może drukować bardzo złożone i ruchome modele.
Co prawda duże pole robocze na rynku mają w tym momencie konkurencyjne firmy, jednak możliwość druku z użyciem polipropylenu daje sporą przewagę nad konkurencją. www.printers3d.pl

Podziel się: Twitter | Facebook | Email

Zgłoś nadużycie, bądź spam

Skontaktuj się z autorem ogłoszenia
Zostaw komentarz